Nacházíme se na prahu éry nadvlády čínských výrobců smartphonů?

Na několik dnů se mi dostal do ruky smartphone s logem Huawei. S žádným telefonem tohoto čínského výrobce jsem až doposud neměl tu čest. Přístroj s typovým označením Ascent P7 mě s ohledem na aktuální cenu v českých obchodech, která se většinou pohybuje těsně pod hranicí deset tisíc korun, mile překvapil.

Huawei Ascend P7 (zdroj: huawei.com)
Huawei Ascend P7 (zdroj: huawei.com)

V posledních letech jako hlavní telefon používám některý z top modelů od Samsungu. Model Galaxy S2 jsem před časem vyměnil za čtvrtou generaci tohoto oblíbeného smartphonu. Na přístrojích od Samsungu mi vždy vyhovala především velikost displeje a rychlost. Není nic nepříjemnějšího než neustále čekat, až telefon zareaguje na zadaný povel. Komfort byl však bohužel vždy vyvážen vysokou cenou.

Čínský přístroj má vše, co od kvalitního současného smartphonu očekávám. Kvalitní pětipalcový displej s full HD rozlišením, rychlé odezvy, nejnovější verze OS Android (verze 4.4 Kitkat), kvalitní 13 Mpx fotoaparát, kvalitní design a zpracování…

Huawei Ascend P7 je pro mě hmatatelným důkazem, že tradiční a zavedení výrobci se mají opravdu koho bát. Především Samsung a Apple musí na výrobce z Říše středu hledět s velkými obavami. Živou ukázkou toho, jak rychlý může být pád ze samého vrcholu až na dno, je Nokia (nedávno pohlcená Microsoftem). Při pohledu na prodejní statistiky za 4. kvartál 2013 zveřejněné agenturou Gartner najdeme Huawei na třetí příčce, tržní podíl této značky má přitom rostoucí povahu. Naopak tržní podíly lídra trhu (Samsung) a dvojky (Apple) se neustále zmenšují.

Čínští producenti velmi rychle vyrostli z outsiderů ve vyspělé výrobce, kteří umí nejen vyrobit kvalitní a technicky “nabušený“ hardware, ale dovedou i kvalitně implementovat softwarovou část (nejčastěji vlastní úprava Androidu) a své výrobky úspěšně prodávat a marketingově podporovat. Číňané se rozkoukávají a začínají opouštět obrovský domácí trh a dobývat další trhy: Indie, jihovýchodní Asie, Evropa, USA…

Rostoucích čínských výrobců mobilních zařízení je celá řada. U nás poměrně známí výrobci Huawei nebo Lenovo, pak výrobci s již nějakou tradicí avšak v ČR neznámé značky Xiaomi, ZTE, Coolpad a Oppo nebo zcela nové hvězdy typu OnePlus.

Huawei Ascend P7, který doputoval do České republiky z čínského Šen-čenu (kde má svou továrnu například i taiwanský obr Foxconn, který vyrábí mobilní zařízení pro americký Apple), je pouze jednou z vlaštovek tvořících mnohem větší hejno, které má namířeno na západní trhy. Jak větší konkurence kvalitních a špičkově vybavených smartphonů nabízených za zlomek ceny přístrojů od Samsungu, Applu, LG nebo HTC zahýbá trhem, se brzy ukáže.

Comments

Haywardgsl
Reply

for Countess Louise of Savoy

Independenttwk
Reply

… As a rule, the manuscript is called

Fingerboardvns
Reply

Many calligraphers have acquired

Feederbew
Reply

By the end of the 15th century, 35

BlackVuevkc
Reply

Century to a kind of destruction:

Carpetorq
Reply

consists of the book itself

Scanneraxz
Reply

Century to a kind of destruction:

Nespressoomf
Reply

handwritten books were made,

Humminbirdnvg
Reply

bride, Julie d’Angenne.

Arnotturk
Reply

among them acquired „Moral

Dormanfls
Reply

book about the chess of love „, created by

Weaponpud
Reply

from lat. manus – „hand“ and scribo – „I write“) ]

Leave a comment

name*

email* (not published)

website