Futuristica, blog o mobilních technologiích, aplikacích, internetu a o byznysu za tím vším, startuje

Velmi dlouho jsem přemýšlel o tom, že se s tématy, kterými se v posledních více než deseti letech intentivně zabývám, musím podělit s dalšími lidmi. Mobilní technologie, aplikace a internet jsou oblasti, jež mě fascinují a kterými žiji doslova každý den. Jednou z možností, jak se o novinky a zamyšlení dotýkající se těchto témat podělit, je blog. Takže po několika letech postupného nazrávání této myšlenky… jdu konečně do toho.

Důkazem, že některé záměry mohou zrát opravdu dlouho, je datum registrace domény futuristica.cz, které nese název tohoto blogu. Doménu jsem zaregistroval již v únoru 2007, tedy před téměř šesti lety.

Futuristica je místem, které mi bude sloužit jako prostředek k šíření informací a  zamyšlení o nejnovějších trendech spojených s komunikačními technologiemi a jejich využití v byznysu.

Nejmodernější mobilní technologie, chytré telefony, tablety, mobilní aplikace, mobilní web, e-knihy, internet věcí. To všechno jsou pojmy, které ještě před nedávnem byly spíše předmětem úvah futurologů nebo autorů sci-fi.

Ve skutečnosti se však pomalu stávají naprosto běžnou součástí našich životů. A naše životy se mění. Velmi rychle jsme si díky smartphonům zvykli být on-line kdykoli a kdekoli. Mění se náš způsob konzumování médií, školáci a studenti se učí nahrazovat hromady učebnic tablety.

To vše má obrovské dopady na modely fungování našeho světa, které byly formovány po celá desetiletí nebo staletí. Internet, mobily a další technologie přinesly obrovské změny. Média, zábavní průmysl, finanční instituce, vzdělávání, medicína a mnoho dalších odvětví prochází hlubokými změnami. A to je jen začátek. Budoucnost přichází…

O aktuálním dění a novinkách spojených s novými trendy, službami a transformací starých modelů fungování světa budu psát  zde na Futuristice.

Leave a comment

name*

email* (not published)

website